En İyi Zirkonyum Kaplama Kliniği

17 Mar

Zirkonyum kaplama, diş restorasyonlarında sıklıkla kullanılan, biyo-uyumlu ve dayanıklı bir malzeme olan zirkonyum oksitten yapılmaktadır. Uygulanmasına karar verildiğinde ilk akıla gelen soru ise en iyi zirkonyum kaplama kliniği nerede olmaktadır. Zirkonyum kaplamalar yapı olarak hastanın mevcut dişlerinin ön yüzeyine uyacak şekilde özel olarak hazırlanmaktadır.  Bu uygulama günümüzde dişlerin renklerini, şekillerini, boyutlarını veya dizilimlerini değiştirerek ağız bölgesinin görünümünü iyileştirmek için kullanılmaktadır. 

Geleneksel porselen kaplamaların aksine, zirkonyum kaplamalar lekelenmeye ve aşınmaya karşı dirençli yapıda üretilmektedir. Bu da onları kozmetik diş sorunları için uzun ömürlü bir çözüm haline getirmektedir.

Bunun yanı sıra uygulamanın sağlamlık, dayanıklılık ve estetik gibi avantajları da bulunmaktadır. Eğer dişleriniz için kaplama yaptırmak istiyorsanız, kliniğimiz zirkonyum kaplama tedavisi ve diğer konularda profesyonel çözümler teklif etmektedir. Tıbbi bilgi tecrübe ve çağdaş teknikler ile birleştirilerek size en iyi fırsatlar teklif etmektedir. 

Zirkonyum Kaplamada Nelere Dikkat Edilmeli?

Dişleriniz için zirkonyum kaplama yaptırmak isteyen kişiler, dikkat edilmesi gereken konular hakkında soru sorabilmektedir. Bu bakımdan genel anlamda şunlara özen gösterilmektedir:

 1. Diş durumu: Herkese zirkonyum tedavisi yapılamamaktadır. Zirkonyum kaplama uygulaması önce kaplamayı desteklemek için yeterli sağlıklı diş yapınıza sahip olup olmadığı incelenmektedir.
 2. Estetik: Zirkonyum kaplamalar kişiselleştirilebilir yapıda imal edilmektedir. Bu nedenle doğal görünümlü restorasyonlar oluşturma deneyimi olan diş hekimleri tarafından yapılmaktadır. Çevredeki dişlerinizin görünümüne uymasını sağlamak için, kaplama malzemesinin rengi ve saydamlığının yanı sıra kaplamanın şekli ve boyutunu da göz önünde bulundurulmalıdır.
 3. Dayanıklılık: Zirkonyum kaplama tedavisi aşınmaya ve lekelenmeye karşı oldukça dirençli imal edilmektedir. Böylece kozmetik diş sorunları için uzun süreli bir çözümdür.
 4. Bakım: Zirkonyum kaplamalar görünümlerini ve işlevlerini korumak için düzenli diş kontrolleri ve temizlik gerektirmektedir. Ancak bu uygulama her hastada farklılık gösterebilir. Diş hekimi zirkonyum tedavisi ardından bakıma yönelik özel tavsiyeler vermektedir.
 5. Prosedür: Zirkonyum kaplamalar tipik olarak iki diş randevusu ile tamamlanmaktadır. İlk randevu, dişlerin kaplamalar için hazırlanmasını ve ölçü alınmasını içerirken, ikinci randevu, kaplamaların dişlere yapıştırılmasını içermektedir. Zirkonyum kaplamaya geçmeden önce prosedürü ve ilgili riskleri diş hekimi bu konuda bilgi vermektedir. Ancak bazı durumlarda iki randevudan fazla da gerekebilmektedir. 

Genel olarak zirkonyum kaplamalar, dişlerinin görünümünü iyileştirmek isteyenler için uygun bir tedavi yöntemi olmaktadır. Kliğimiz zirkonyum kaplama çözümlerinde ihtiyaçlarınıza göre hareket ederek, beklentilerinize en iyi cevap veren çözümleri teklif etmektedir.

Zirkonyum Kaplama Kimlere Yapılabilir ve Kimlere Yapılamaz?

Zirkonyum kaplama kliniği, bu işlemi dişlerinin görünümünü iyileştirmek isteyen kişilere gerçekleştirilmektedir. Bu kozmetik diş tedavisi şu özelliklere sahip kişiler için uygundur:

 1. Renklenmiş dişler: Zirkonyum kaplamalar, renklenmiş dişleri kapatmak ve renklerini iyileştirmek için kullanılabilmektedir.
 2. Aşınmış veya yontulmuş dişler: Zirkonyum kaplamalar, aşınmış veya yontulmuş dişlerin uzunluğunu ve şeklini eski haline getirmek için kullanılabilmektedir.
 3. Çarpık veya yanlış hizalanmış dişler: Zirkonyum kaplamalar, çarpık veya yanlış hizalanmış dişleri düzeltmek ve hizalamak için yararlanılmaktadır.
 4. Dişler arasındaki boşluklar: Zirkonyum kaplamalar, dişler arasındaki boşlukları kapatmak ve gülüşün görünümünü iyileştirmek için yararlanılmaktadır.

Bu bakımdan uygulama, farklı hasta profillerine gerçekleştirilebilmektedir. Ancak zirkonyum kaplama aşağıdaki diş problemlerine sahip bireyler için uygun olmayabilir:

 1. Ciddi derecede çürümüş dişler: Bir diş ciddi şekilde çürümüşse, bir kaplamayı destekleyecek kadar güçlü olmayabilir. 
 2. Diş gıcırdatma veya sıkma: Dişlerini gıcırdatan ya da sıkan kişiler, kaplamalarının üzerine aşırı baskı yaparak kırabilmekte ya da çatlatabilmektedir. Bu durumlarda, kaplamaları korumak için diş hekimi tarafından farklı öneriler yapılabilmektedir.
 3. Sınırlı diş yapısı: Zirkonyum kaplamaların mevcut olması için belirli bir miktarda sağlıklı diş yapısı gerekmektedir. 

Zirkonyum kaplama tedavisi hastalara hemen uygulanmamaktadır. Bu durum en iyi zirkonyum kaplama kliniği sorusunu da akıllara getiriyor. Aksine öncesinde muayene edilmektedir. Bununla sınırlı kalmadan zirkonyum kaplamaların sizin için doğru seçenek olup olmadığına karar vermeden önce, diş hedeflerinizi ve ihtiyaçlarınız diş hekimi tarafından ayrıntılı bir şekilde değerlendirilmektedir. Kliniğimiz uzman medikal ekip arkadaşları ile en iyi zirkonyum kaplama çözümlerinden aradığınız sonuçları almanıza yardımcı olmaktadır.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları Ne Kadar?

Zirkonyum kaplama fiyatları standart değildir ve bazı etmenlere göre farklılık göstermektedir. Bunlardan bazıları aşağıda olduğu gibi maddeler halinde verilebilir:

 1. Konum: Zirkonyum kaplamalar da dahil olmak üzere diş tedavilerinin maliyeti, diş muayenehanesinin konumuna göre değişebilmektedir. 
 2. Diş hekiminin deneyimi: Diş hekiminin deneyimi ve eğitimi de zirkonyum kaplamaların maliyetini etkileyebilmektedir. Ancak deneyimli bir hekim, size istediğiniz dişleri kaliteli bir şekilde sağlar. Böylece sonuçlardan da daha memnun kalınmaktadır
 3. Kaplama sayısı: Zirkonyum kaplamaların maliyeti, yerleştirilen kaplamaların sayısına da bağlıdır. Bir kişi ne kadar çok kaplamaya ihtiyaç duyarsa, tedavinin toplam maliyeti o kadar yüksek olmaktadır.
 4. Zirkonyum tipi: Kaplamalar için kullanılan zirkonyum tipi de maliyeti etkilemektedir. CAD/CAM zirkonyum gibi bazı zirkonyum türleri diğerlerinden daha pahalıdır.

Eğer uzun süre verimli bir şekilde kullanabileceğiniz zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorsanız, kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Paylaş:
Yorum yaz

05519612787

Hemen Arayın!

Mail Adresi

[email protected]

Aksaray/İstanbul

Haseki Sultan Mahallesi